Σε Αυτό Το Άρθρο:

Το κόστος χρήσης των υπηρεσιών για τα στοιχεία από τη λίβρα (όπως τα μήλα) είναι $ 1 ανά λίβρα (5 λίβρες κατ 'ανώτατο όριο), ενώ τα είδη που πωλούνται ξεχωριστά (όπως ένας ανανάς) κοστίζουν $ 1 πάνω από την τιμή του φρούτου, σύμφωνα με τον Gothamist.

Φυσικά, τα σουπερμάρκετ προσφέρουν προ-ψιλοκομμένα λαχανικά με ένα premium κόστος για χρόνια - αυτό εξασφαλίζει ότι παίρνετε ένα φρέσκο ​​προϊόν κομμένο ακριβώς όπως σας αρέσει.

Προσωπικά, θεωρώ ότι το τεμαχισμό και η προετοιμασία του φαγητού μου για την εβδομάδα είναι ένας χρόνος ηρεμίας για να συνδεθώ με το φαγητό μου - ακόμα και τα κολοκύθια και τις αγκινάρες. Αλλά αν είστε κάποιος που έχει τα επιπλέον χρήματα και θα προτιμούσε κάποιος να κάνει την βρώμικη δουλειά για σας, εδώ πηγαίνετε!

Φανταστείτε να φέρετε ένα κλουβί από φρούτα και λαχανικά πλήρως τεμαχισμένα και προετοιμασμένα για τα εβδομαδιαία γεύματα σας. Ένα όνειρο γίνεται πραγματικότητα, έστω και αν το κοστίζει. Είναι αυτό ανοίγοντας το δρόμο για τις εκδόσεις παντοπωλείων των κουτιών γεύματος Blue Apron; Μόνο ο χρόνος θα δείξει.


Βίντεο: